Podsumowanie stycznia 2023 [PRASÓWKA]

Autor Zespół Kopalnie Krypto - środa 8 lutego 2023

Podsumowanie stycznia 2023 [PRASÓWKA]

Na rynku krypto trwają spore przetasowania. Prasa chętnie punktuje wszelkie porażki i błędy, a mimo to wzmianki o Chia prezentują się całkiem optymistycznie. Zobaczmy, co – i w jakim tonie - globalne portale pisały ostatnio o projekcie Chia Network.

W Tech Times pojawił się artykuł o blockchainach, które wiodą nas w stronę zielonej, bardziej ekologicznej przyszłości. Powstanie tekstu zainspirował panel dyskusyjny na konferencji CES 2023, która odbyła się w pierwszym tygodniu stycznia w Las Vegas. Tech Times zacytowało Jonmichaela Handsa, wiceprezesa ds. biznesowego rozwoju pamięci masowej w Chia. Samą sieć przywołano w kontekście walki z globalnym kryzysem klimatycznym i opisano jako „zrównoważony i bezpieczny blockchain”. O rzeczonym panelu CES napisał także Punchbowl News. Według Handsa technologie kryptograficzne – w tym Chia – utrudnią podmiotom wymigiwanie się od zobowiązań klimatycznych i ułatwią przeprowadzanie wiarygodnych audytów. Innymi słowy: jeśli jakaś korporacja zechce kupić kredyty węglowe za grube miliony dolarów, będą to musiały być kredyty pochodzące ze zweryfikowanego, zabezpieczonego blockchainem rejestru.

Kilka znaczących mediów napisało o Chia w związku z przetasowaniami, które miały miejsce w zarządzie firmy wraz z nadejściem nowego roku. Portal Business Wire poinformował, że Bram Cohen – założyciel i CEO sieci – przejął funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora ds. Technologii (CTO). Z kolei nowym CEO Chia Network został Gene Hoffman, czyli były COO. Owa zmiana to efekt rosnącego zapotrzebowania na dostęp do technologii Chia – w założeniu ma się ona przysłużyć skalowaniu infrastruktury. Bieżącym celem firmy jest jak najszybsze wejście na giełdę.

Trudno przecenić wkład Brama Cohena w rozwój sieci: to właśnie jemu zawdzięczamy wyjątkowy język programowania Chialisp, uruchomienie mainnetu i zbudowanie od zera organizacji Chia Network. Business Wire zacytowało obu prezesów i wygląda na to, że obaj panowie są zadowoleni z poczynionych kroków. Cohen jest przekonany, że oddaje swoją firmę w dobre ręce, a Hoffman sprawia wrażenie entuzjastycznie nastawionego do realizacji kolejnych innowacyjnych celów. Dziennikarze nie omieszkali wspomnieć, że Chia wdraża w przedsiębiorstwach i rządach technologię, która udowadnia przydatność blockchaina w świecie rzeczywistym. O znaczącej zmianie stołków poinformował również portal Bloomberg – Hoffmana przedstawiono jako ambitnego prezesa, który mimo spowolnienia rynkowego nie porzuca założonych celów i zamierza doprowadzić firmę na giełdę.

W internetowym magazynie Politico ukazał się ciekawy artykuł o wyborach inwestycyjnych Anthony’ego Scaramucci, znanego amerykańskiego finansisty. Już z tytułu dowiadujemy się, że Scaramucci „nie rezygnuje z krypto”; potem poznajemy bliżej zdanie jego i kilku innych finansistów, którzy nie załamują się aktualnym kryzysem w branży. W tekście zacytowano też jednego z dyrektorów Chia. Vishal Kapoor (dyrektor do spraw strategii i rozwoju biznesu) wychodzi tutaj na twardo stąpającego po ziemi specjalistę, który nawołuje do skupienia się na ulepszaniu technologii, a nie na postrzeganiu krypto jedynie jako narzędzia do unikania kontroli czy regulacji.

Wreszcie: w Yahoo! Finance ukazała się transkrypcja rozmowy z Genem Hoffmanem. Nowy prezes Chia Network omawia w niej niepowodzenia FTX, snuje perspektywy dla rynku krypto, a także tłumaczy, dlaczego inwestorzy powinni zainteresować się blockchainem Chia. Jako argumenty przywołuje m.in. daleko posuniętą adopcję Chia w świecie rzeczywistym, współpracę z Bankiem Światowym przy projekcie dotyczącym kredytów węglowych i kooperację z innymi rządami w celu rozwoju interesujących projektów, a także algorytm PoST, który gwarantuje bezpieczeństwo i wysoką wydajność przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii elektrycznej.

Wygląda na to, że pierwsze wystąpienia Gene’a Hoffmana w roli prezesa całkiem korzystnie wpływają na PR firmy. Oczywiście zamierzamy trzymać rękę na pulsie – już za miesiąc doniesiemy o kolejnych wzmiankach prasowych na temat sieci Chia.
 

 


powrót ››


 

Kontakt do nas

Szpitalna 12
32-500 Chrzanów

kontakt@kopalniekrypto.pl

Robert Wiecheć
+48 608 503 833

Roman Majewski
+48 530 474 039

Zapisz się do newslettera

 
Proszę podać adres e-mail
Proszę zaakceptować warunki newslettera