Dlaczego Chia? Część 1 - zastosowania ekosystemu

Zespół Kopalnie Krypto - poniedziałek 13 marca 2023

Dlaczego Chia? Część 1 - zastosowania ekosystemu

W ostatnim czasie Chia Network dokonała zmian na swojej witrynie internetowej. Oprócz poprawek kosmetycznych można zauważyć również dodatkowe treści. Najnowszym dodatkiem jest oddzielna sekcja strony opisująca zastosowania blockchainu Chia. Co zatem można tam znaleźć? Przede wszystkim zaprezentowano tam korzyści płynące z użytkowania blockchainu Chia Network w przypadku przedsiębiorstw i rządów.

Przedsiębiorstwa

 

Blockchain Chia Network sprawdza się doskonale w charakterze rozwiązania dla przedsiębiorstw. Umożliwia przekształcanie i usprawnianie cyfrowych infrastruktur organizacji. Można zatem stwierdzić, że nosi cechy technologii klasy korporacyjnej. Ekosystem Chia Network został zbudowany w taki sposób, aby zaakcentować zaufanie, przejrzystość i położyć szczególny nacisk na wydajność. Twórcy rozwiązania nie poszli w tym przypadku na żadne kompromisy. Łańcuch bloków Chia charakteryzuje się ponadprzeciętnym bezpieczeństwem, zgodnością i stabilnością. 

Jakie możliwości w kontekście przedsiębiorstw oferuje blockchain Chia? Przede wszystkim został zaprojektowany jako narzędzie do rozwiązywania problemów w prawdziwym świecie. Umożliwia udoskonalenie poziomu zaufania i wydajności. Pozwala także poprawić doświadczenie klientów, zwiększając jednocześnie zwrot z inwestycji. Łańcuch bloków Chia Network niweluje trudności związane z integralnością procesów, światowym handlem, identyfikacją cyfrową, nadzorem i kontrolą, a także płatnościami. Przykładem obecnego zastosowania tej technologii może być współpraca z Międzynarodową Korporacją Finansową (IFC) wchodzącą w skład WBG – Grupy Banku Światowego. Warstwa pierwsza blockchainu Chia Network odpowiada tutaj za zapewnienie integralności globalnego handlu emisjami dwutlenku węgla. Dbają o to naturalne cechy tego łańcucha bloków – przejrzystość oraz wydajność. 

Blockchain Chia Network oferuje również skalowalną infrastrukturę, którą można zastosować w organizacjach o różnym charakterze. Pozwala poprawić odporność, przejrzystość i autonomię infrastruktur związanych z rynkami finansowymi, opieką zdrowotną, płatnościami, łańcuchami dostaw, edukacją oraz administracją rządową.

 

Rządy

 

Blockchain Chia Network odnajduje swoje zastosowanie w przypadku budowania rozwiązań dla rządów. Może zostać wykorzystany w charakterze infrastruktury poprawiającej poziom zaufania w światowym handlu. Zapewnia w tym celu bezpieczeństwo, niezmienność i autoryzację danych rządowych.

Technologia blockchain, w tym jej implementacja opracowana przez Chia Network, oferuje zestaw narzędzi przewyższający swoim poziomem współczesne rozwiązania. W kontekście rządów Chia rozwiązuje problemy związane z integralnością procesów, światowym handlem, identyfikacją cyfrową, nadzorem i kontrolą, a także szybkimi płatnościami. Przykładem obecnego zastosowania tej technologii może być projekt Climate Warehouse. Jest to aktywna współpraca z Grupą Banku Światowego, IETA i rządem Singapuru. Wybrali oni blockchain Chia Network jako fundament do budowy nowej, światowej, publicznej infrastruktury danych przechowującej informacje dotyczące kredytów węglowych.

Misją Chia Network jest zabezpieczenie światowej infrastruktury finansowej. Tworzony przez firmę blockchain jest bezpiecznym oprogramowaniem typu open-source, które przywraca zaufanie do infrastruktur związanych z technologią finansową i bazami danych. Łańcuch bloków Chia został zbudowany tak, aby zapewniać zaufanie, przejrzystość, możliwości audytu i wytrzymałość. Standard opracowany przez Chia Network stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i jest zgodny z przepisami. Jest również liderem w zakresie stabilności tej technologii. Cechy te zostaną opisane dokładniej w dalszej części tego artykułu.

 

Praktyczne zastosowanie

 

Chia Network zaprojektowało trwały blockchain, oferując wszystkim użytkownikom na całym świecie możliwość dołączenia do społeczności farmerów, a także dostęp do szeroko rozumianego systemu finansowego. Firma wspiera i napędza inicjatywy podtrzymujące trwałość swojego mechanizmu konsensusu. Wykorzystuje jednocześnie jego mocne strony wynikające z niskiego zużycia energii oraz faktu, że opiera się on na zasobach wielokrotnego użytku.

Chia Network wykorzystało wiedzę pozyskaną przez pierwszych użytkowników technologii blockchain i kryptowalut, aby wynaleźć nowy mechanizm konsensusu – Proof of Space and Time (PoST). Wykorzystuje on dyski twarde zamiast energochłonnego sprzętu komputerowego. Metoda ta redukuje wpływ technologii blockchain na środowisko, zapewniając jednocześnie bezpieczny mechanizm konsensusu, który nie opiera się na stałej mocy obliczeniowej wymaganej przez weryfikatorów (przykładem może być Bitcoin oparty o metodę Proof of Work).

Chia Network wdraża swoją technologię, kreując tym samym nowatorskie zastosowania dające demokratyczny dostęp do systemu finansowego i niezagrażające dobru przyrody.

Przedsiębiorstwo zostało wybrane przez Grupę Banku Światowego na dostawcę pierwszego w swoim rodzaju publicznego blockchainu dla projektu Climate Warehouse. Prototyp rozwiązania ułatwi przejrzyste udostępnianie i raportowanie informacji o rządowych projektach klimatycznych i emisjach kredytów węglowych. Projekt stanowi alternatywę dla bazy danych EDGAR zarządzanej przez SEC.

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC), Chia Network, Cultivo i Aspiration ogłosiły partnerstwo w celu pozyskania prywatnego kapitału na sfinansowanie innowacyjnego modelu pozyskiwania, tokenizowania i sprzedaży zweryfikowanych kredytów węglowych wysokiej jakości. Platforma skupia się na umożliwieniu transgranicznych, bezpośrednich inwestycji między rynkami w jakościowe projekty ograniczania emisji dwutlenku węgla. Ponadto zapewnia rynkom uprawnień do emisji dwutlenku węgla wyjątkową przejrzystość, integralność i możliwości śledzenia. Łączy w sobie metody pozyskiwania, śledzenia w rejestrze, tokenizacji oraz sprzedaży wysokiej jakości kredytów węglowych.

Chia Network ogłosiło zawarcie umowy z rządem Kostaryki w celu opracowania platformy oprogramowania open-source. Będzie ona udostępniana innym państwom, aby mogły one udoskonalić swoje procesy zarządzania krajowymi rejestrami dotyczącymi emisji dwutlenku węgla oraz zmian klimatycznych. Platforma ma także umożliwiać obustronne rejestrowanie odpowiednich korekt z towarzyszącymi im transakcjami na potrzeby transferu kredytów węglowych między krajami.

 

Podsumowanie

 

Jak widać, Chia to nie tylko kolejny projekt kryptowalutowy. To także obszerna, stale rozwijająca się platforma o szerokim zastosowaniu. Tworzenie zdecentralizowanych infrastruktur finansowych i systemów baz danych to jedynie wierzchołek góry lodowej. Chia Network dostrzega przyszłość w technologii blockchain i pragnie w pełni wykorzystać jej potencjał. Przedsiębiorstwo zamierza stworzyć rozwiązanie nie tylko dla przeciętnych konsumentów, lecz przede wszystkim dla przedsiębiorstw oraz instytucji rządowych.powrót ››


Farma Chia:
Uprawiaj i zarabiaj

Nie wiesz jak zacząć? Nie martw się, jesteśmy po to, by Ci pomóc! Oferujemy dwie opcje: zbuduj własną koparkę lub skorzystaj z naszej oferty gotowych koparek. Nasz sprzęt to gwarancja stabilnej i wydajnej farmy Chia, co przekłada się na większe szanse na wydobycie bloków i zyski!

Home Line

HARVEY Home Lite
Koparka Chia - HARVEY Home Lite

Kryptowaluta: Chia - kompresja C3

Przestrzeń do farmienia:  60TB 

Średnie zużycie energii: 55W 

* Prezentowana grafika została wygenerowana przez AI i nie odzwierciedla dokładnego wyglądu rzeczywistego produktu.

HARVEY Home Max
Koparka Chia - HARVEY Home Max

Kryptowaluta: Chia - kompresja C3

Przestrzeń do farmienia:  100TB 

Średnie zużycie energii: 75W 

* Prezentowana grafika została wygenerowana przez AI i nie odzwierciedla dokładnego wyglądu rzeczywistego produktu.

HARVEY Home Pro
Koparka Chia - HARVEY Home Pro

Kryptowaluta: Chia - kompresja C3

Przestrzeń do farmienia:  180TB 

Średnie zużycie energii: 115W 

* Prezentowana grafika została wygenerowana przez AI i nie odzwierciedla dokładnego wyglądu rzeczywistego produktu.

HARVEY Home Pro +
Koparka Chia - HARVEY Home Pro +

Kryptowaluta: Chia - kompresja C3

Przestrzeń do farmienia:  340TB 

Średnie zużycie energii: 195W 

* Prezentowana grafika została wygenerowana przez AI i nie odzwierciedla dokładnego wyglądu rzeczywistego produktu.

Business Line

Koparka Chia - HARVEY Business Lite

Kryptowaluty: Chia (kompresja C5) i inne z PoST

Przestrzeń do farmienia:  260TB 

Średnie zużycie energii: 335W 

* Prezentowana grafika została wygenerowana przez AI i nie odzwierciedla dokładnego wyglądu rzeczywistego produktu.

Koparka Chia - HARVEY Business Max

Kryptowaluty: Chia (kompresja C5) i inne z PoST

Przestrzeń do farmienia:  500TB 

Średnie zużycie energii: 455W 

* Prezentowana grafika została wygenerowana przez AI i nie odzwierciedla dokładnego wyglądu rzeczywistego produktu.

Koparka Chia - HARVEY Business Pro

Kryptowaluty: Chia (kompresja C5) i inne z PoST

Przestrzeń do farmienia:  1000TB 

Średnie zużycie energii: 705W 

* Prezentowana grafika została wygenerowana przez AI i nie odzwierciedla dokładnego wyglądu rzeczywistego produktu.

  • Leasing
  • Zdalne Zarządzanie
  • Pełne Dostosowanie
  • Gwarancja
  • Wysoki Stosunek Wydajności do Ceny
  • Maksymalnie Zoptymalizowane

Nasi partnerzy:

Zapisz się do newslettera
 
Najważniejsze newsy i poradniki prosto na Twój e-mail
Proszę podać poprawny adres e-mail.
Proszę zaakceptować warunki newslettera

Made with 🖤 in Poland     All Rights © Reserved 2023