Kolejny intensywny miesiąc dla Chia [PRASÓWKA]

Autor Zespół Kopalnie Krypto - poniedziałek 12 grudnia 2022

Kolejny intensywny miesiąc dla Chia [PRASÓWKA]

Zapraszamy na przegląd wzmianek prasowych na temat Chia, jakie ukazały się w minionym miesiącu. Było tego całkiem sporo, więc nie przedłużając – do sedna!

Portal Business Wire nie omieszkał opublikować wpisu na temat oficjalnego uruchomienia organizacji Circular Drive Initiative. Współpraca między globalnymi liderami w dziedzinie cyfrowej pamięci masowej i technologii blockchain dąży do redukcji e-odpadów – udało się już opracować białą księgę, która zbiera badania na temat ponownego wykorzystania sprzętu do magazynowania danych. Jako jednego z kluczowych graczy CDI wskazano oczywiście Chia Network.

To nie jedyna wzmianka na temat Chia, jaka ukazała się w ubiegłym miesiącu w Business Wire. Portal poświęcił też oddzielny wpis uruchomieniu siedziby spółki zależnej Chia Network w Singapurze (nowe biuro, trzecie po tym w Stanach i Szwajcarii, ma być odpowiedzialne za operacje firmy w Azji i dalszy podbój globalnego rynku – napisał o tym także poczytny serwis The Edge Singapore). Kolejne newsy w Business Wire dotyczyły istotnych wystąpień osób stanowiących trzon sieci Chia. Serwis zapowiedział udział prezesa Gene’a Hoffmana w szczycie Crypto and Digital Assets Summit w Londynie (w panelu poświęconym prognozom na temat zasobów cyfrowych), a także przemówienie Thomasa Chowa w ramach FT Global Banking Summit (w panelu o historii wykorzystania technologii blockchain w bankowości).

Z kolei na stronie Channel News Asia (CNA) opublikowano ciekawy wywiad z Bramem Cohenem, CEO i założycielem sieci Chia, przeprowadzony w trakcie festiwalu FinTech w Singapurze. Szef Chia Network w przystępny sposób objaśnia, w jaki sposób algorytm PoST pozwala wydobywać tokeny w bardziej energooszczędny sposób; wspomina też o wkładzie firmy w rozwój rynku kredytów węglowych. Całe wideo, oczywiście po angielsku, można zobaczyć tutaj.

Uwadze portalu Yahoo! Finance nie uszedł fakt, że Chia Network ogłosiła współpracę z Data Vault Holdings – liderem w dziedzinie wizualizacji i monetyzacji danych metaverse, który zapewnia zastrzeżoną platformę opartą na opatentowanej chmurze. Partnerstwo nawiązano w związku z wystawą NFT znanego fotografa Williama Fortescue w londyńskiej Galerii 1571. Platforma Datavault pozwala wybijać NFT w obrębie blockchaina Chia; z kolei system Chia Offers i innowacyjny standard NFT poszerzają zakres usług dostępny dla użytkowników Datavault. W tej współpracy pokładane są duże nadzieje – pomoże ona rozwiązać problem opłat licencyjnych z tytułu odsprzedaży dzieł artystów oraz zadbać o zrównoważony rozwój. Yahoo! Finance pokreśla, że Chia jest pierwszym blockchainem, który zapewnił sprawne narzędzia do optymalizacji danych i treści Web 3.0.

Najdłuższy artykuł w całości poświęcony Chia ukazał się w serwisie Messari. Autor wnikliwie opisał zdecentralizowany, zrównoważony blockchain i specyfikę farmienia Chia, podkreślił zalety innowacyjnej technologii oraz fakt, że na nawiązanie współpracy z firmą zdecydowały się znane, wpływowe podmioty regulacyjne. Zaznaczył też, że mechanizm konsensusu PoST odzwierciedla największe zalety Bitcoina czy Ethereum, rozwiązując przy tym ich niedociągnięcia. Ponadto konkurenci Chia, w tym Algorand, Solana czy Cardano, mają mniej niż 3 tysiące walidatorów, podczas gdy interesujący nas blockchain utrzymuje ich około 115 tysięcy. Obszerny artykuł w serwisie Messari kończy się konkluzją, że choć przed Chią jest jeszcze długa droga do zwiększenia efektu sieciowego użytkowników, to sam blockchain został już uznany jako istotny gracz L-1, a jego pozycja w ekosystemie kryptograficznym ma szanse znacząco wzrosnąć.

Poza tym w Financial Times pojawił się ważny tekst o zielonej przyszłości technologii blockchain – w tej optymistycznej prognozie nie mogło oczywiście zabraknąć wzmianki na temat Chia (ponownie w kontekście głośnej współpracy z Bankiem Światowym). O kooperacji Banku Światowego z Chia, energooszczędnym mechanizmie PoST i globalnym rejestrze CAD Trust wspomniano także na stronie Tech In Asia.

Wreszcie: portal GOBankingRates opublikował analizę na temat tego, jak branża krypto zareagowała na dotkliwy upadek giełdy FTX i bankructwo BlockFi. Wśród komentatorów znalazł się między innymi Gene Hoffman z Chia Network, który wskazał na diametralną różnicę pomiędzy CeFi a DeFi oraz podkreślił, że zarówno Bitcoin, jak i Chia to zdecentralizowane blockchainy stworzone właśnie po to, żeby uniknąć podobnych niepowodzeń finansowych. Hoffmann nawoływał także do odpowiedzialnego podejścia i zachowania spokoju w e-mailu zacytowanym przez portal CoinDesk. Medialne wypowiedzi w trzeźwym, opanowanym tonie pozytywnie wpływają na wizerunek Chia nawet (a może zwłaszcza) w czasie kryzysu, z jakim mierzy się obecnie cała branża kryptowalut.

 


powrót ››


 

Kontakt do nas

Szpitalna 12
32-500 Chrzanów

kontakt@kopalniekrypto.pl

Robert Wiecheć
+48 608 503 833

Roman Majewski
+48 530 474 039

Zapisz się do newslettera

 
Proszę podać adres e-mail
Proszę zaakceptować warunki newslettera