07.10.2022

Chia wśród najbardziej ekologicznych kryptowalut 2022 [PRASÓWKA]

Chia wśród najbardziej ekologicznych kryptowalut 2022 [PRASÓWKA]

Zapraszamy na kolejne wydanie prasówki na Kopalnie Krypto! Co takiego pisano o XCH we wrześniu?

Kluczową publikacją był artykuł, który pojawił się na stronie Cryptonews.com. Zaprezentowano w nim listę najbardziej stabilnych i zrównoważonych kryptowalut, w które warto zainwestować w 2022 roku. 

Zrównoważony rozwój jest jednym z głównych trendów, który można zaobserwować w branży krypto. Masowe zużycie energii powodowane przez Bitcoina położyło się cieniem na wizerunku blockchainów, ale co progresywniejsze sieci starają się to naprawić. Coraz więcej projektów wykorzystuje technologie przyjazne dla środowiska, zmniejsza zapotrzebowanie na energię, a w efekcie redukuje ślad węglowy.

Jako druga na wspomnianej liście – m.in. przed Ethereum, Ripple czy Cardano – została wymieniona Chia. W artykule przyznano jej tytuł „Popularnej zrównoważonej kryptowaluty 2022”. Już sama taka wzmianka pozytywnie wpływa na interesy farmerów – a towarzyszył jej jeszcze bardzo entuzjastyczny opis. Chia została określona jako „najbardziej ekologiczna kryptowaluta, która ma przed sobą świetlaną przyszłość”. Rzeczywiście – sieć zużywa ok. 0.19 TWh energii elektrycznej w skali roku, czyli około 0,16% tego, ile pożera w tym czasie Bitcoin. Według portalu Cryptonews.com blockchain oparty o protokół PoST przysługuje się środowisku, a XCH to jedna z najlepszych walut, w które warto zainwestować.

Także na oficjalnej stronie Chia pojawiło się sporo ważnych komunikatów. Już niedługo zaprezentujemy skrót co ciekawszych newsów i artykułów – dowiecie się więcej o wydzielaniu działek przy pomocy Akash Network, zdecentralizowanej bazie Chia DataLayer oraz inicjatywie Circular Drive. Poznacie też trzy nowe narzędzia dla deweloperów, które Chia Network udostępniła w wersji beta.

Zostańcie z nami!

 


powrót ››