Koparki Harvey - Wielofunkcyjne urządzenia gotowe na każde zadanie

...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto

Nasz zespół szczerze wierzy w projekt Chia Network i przewiduje jego dominację nad innymi projektami kryptowalutowymi. Do tej pory zbudowaliśmy i wyposażyliśmy naszych klientów w dziesiątki wysokiej jakości koparek. Nie widzimy powodu, dla którego mieliby oni przestać farmić ekologiczną kryptowalutę, jaką jest Chia. Mimo to bierzemy pod uwagę fakt, że niektórzy będą chcieli zrezygnować z wydobycia. Co wtedy? Zostaną pozostawieni z bezużytecznym sprzętem? Nic bardziej mylnego! Nasze koparki kryją w sobie jeszcze większy potencjał niż się wydaje.

 

Historia nie zatacza koła

 

Pow vs PoST

 

Jakiś czas temu przytaczaliśmy przykrą sytuację ze świata Ethereum. Przykrą oczywiście dla górników, którzy po zmianie metody konsensusu z Proof of Work na Proof of Stake utracili możliwość wydobywania ETH za pomocą swojego sprzętu. Zostali oni pozostawieni sami sobie z potężną ilością kart graficznych, które z trudem mogli sprzedać, a jeśli już, to za śmiesznie niską cenę. Ciężko tu mówić o jakimkolwiek zwrocie z inwestycji.

W przypadku koparek Ethereum, a w zasadzie większości tego typu urządzeń wydobywających kryptowaluty oparte o metodę Proof of Work, jedyną możliwością ponownego wykorzystania sprzętu jest jego odsprzedanie w całości lub w częściach. Tak naprawdę przystosowanie takiej koparki do innego celu nie ma sensu. Z reguły są one wyposażone w kiepski procesor, minimalną ilość pamięci RAM i pierwszy lepszy dysk twardy o niskiej pojemności. Owszem, można byłoby pokusić się o wykorzystanie takiej koparki do zastosowań biurowych, ale powiedzmy sobie szczerze – wielki aluminiowy stelaż niezbyt dobrze prezentowałby się na biurku. A co z grami komputerowymi? Cóż, moglibyśmy wykorzystać jedną lub dwie karty graficzne i zasilacz. Cała reszta wymagałaby zmiany, a to sprowadza się do jednego – lepiej złożyć dedykowany komputer od podstaw.

Na szczęście dla farmerów Chia koparki wykorzystywane przez metodę Proof of Space and Time to zupełnie odmienne konstrukcje, które po przejściu na „kryptowalutową emeryturę” wciąż kryją w sobie wiele ciekawych zastosowań. Mowa tutaj przede wszystkim o koparkach naszego projektu, które budujemy z myślą o wielofunkcyjności.

 

Komputer do zastosowań domowych

 

Zaprojektowane przez nas koparki, niezależnie od modelu, sprawdzą się doskonale do zastosowań domowych. Pisanie tekstów, tworzenie prezentacji multimedialnych lub praca na rozbudowanych arkuszach kalkulacyjnych nie sprawi im najmniejszego problemu. Przeglądanie Internetu również będzie komfortowe. Co więcej, z uwagi na niedorzeczne jak na domowy komputer ilości pamięci RAM możliwe stanie się otworzenie ogromnej ilości kart w przeglądarce – sprzęt nawet tego nie odczuje. Nie należy się również martwić o kwestie estetyczne. Nasze koparki budowane są w wysokiej jakości obudowach, które mimo profesjonalnego zastosowania wyglądają elegancko i schludnie. Z pewnością nie oszpecą naszego mieszkania.

Głównym budulcem koparek są jednak dyski twarde. Nie da się zaprzeczyć, że przeciętny użytkownik domowy nigdy nie wykorzysta tak ogromnej przestrzeni dyskowej. Nie ma się jednak czym przejmować, ponieważ część nośników można śmiało wymontować, a następnie odsprzedać.

 

Stacja robocza dla twórców i inżynierów

 

Potężny sprzęt

 

Nasze koparki kryją w sobie jeszcze więcej. Posiadają jeden lub dwa wysokiej klasy procesory o potężnej mocy, a także kolosalne ilości pamięci RAM. Jest to zatem doskonała baza stacji roboczej przeznaczonej dla twórców multimediów oraz inżynierów. Musimy jedynie zamontować kartę graficzną dedykowaną stacjom roboczym (np. Nvidia Quadro lub AMD FirePro) i tak po prostu otrzymujemy potężny wachlarz funkcjonalności. Obróbka zdjęć, montaż filmów i tworzenie muzyki stanie się przyjemne niczym spacer w parku. Komputer nawet się nie zająknie. Dla inżynierów pracujących w oprogramowaniu typu CAD również mamy świetne wiadomości – sprzęt ten będzie bardziej niż adekwatny do takich zastosowań.

Tutaj ponownie warto wspomnieć o przestrzeni dyskowej. Surowe materiały filmowe i inne projekty potrafią osiągać rozmiary liczone w setkach gigabajtów. W przypadku naszych koparek nie musimy się martwić, że zabraknie nam miejsca.

 

Komputer gamingowy

 

Gaming

 

A gdyby tak pograć sobie na koparce Chia? Nie ma problemu! Mamy przynajmniej jeden mocny procesor i spore ilości pamięci RAM. Dysponujemy również tak dużą przestrzenią dyskową, że po instalacji wszystkich gier z biblioteki zostanie nam miejsca przynajmniej na drugie tyle. Brakuje nam tylko najważniejszego składnika – wisienki na torcie, którą jest karta graficzna. Możemy zamontować dowolną kartę graficzną, którą upchamy w obudowie. Zasilacz wyposażony jest w spory zapas mocy, więc spokojnie – wytrzyma. Nasze koparki wyposażone są w nienaganne chłodzenie, więc o zbyt wysokie temperatury nie ma się co martwić. Pozostaje tylko podłączyć swoje ulubione peryferia i cieszyć się komfortową rozgrywką.

 

Domowy serwer plików (NAS)

 

Domowy serwer plików Nas

 

Odchodzimy powoli ze strefy typowego użytkownika i zahaczamy częściowo o zastosowanie biznesowe. Mimo to ten ukryty aspekt koparek może zainteresować osoby przechowujące spore ilości danych, na przykład zdjęcia i filmy.

Wszyscy dysponujemy istotnymi danymi. Są to zazwyczaj rodzinne fotografie lub materiały wideo – zapis jedynych w swoim rodzaju wspomnień, którego nie odzyskamy w przypadku utraty danych. Tak się składa, że nasz zespół posiada również doświadczenie w serwisowaniu sprzętu komputerowego, dzięki czemu dane mu było zaobserwowanie nawyków ludzi w kwestiach przechowywania danych. Istotne pliki rozrzucone są najczęściej po różnych zakamarkach dysków twardych lub rozsiane w ratach po różnych pendrive’ach i kartach pamięci. Istny chaos, nie wspominając już o kopiach zapasowych.

Świetnym pomysłem byłoby zorganizowanie miejsca, w którym moglibyśmy składować wszystkie nasze dane, a kopia zapasowa byłaby wykonywana automatycznie. Takim rozwiązaniem jest serwer plików (NAS). Jest to nic innego jak komputer wyposażony w duże ilości dysków twardych, do którego możemy się dostać za pośrednictwem sieci domowej. Każdy użytkownik może się podłączyć do takiego serwera i przechowywać na nim swoje dane. Dyski można połączyć w tak zwane macierze. Mówiąc prościej, można skleić pojedyncze dyski w jeden ogromny dysk. Część dysków można natomiast poświęcić na potrzeby kopii zapasowej. Jeśli jeden nośnik ulegnie uszkodzeniu, wystarczy go po prostu wymienić, a my nie utracimy żadnych danych.

Tak się akurat świetnie składa, że nasze koparki spełniają wszystkie wymogi serwerów danych, nawet takich wykorzystywanych w dużych przedsiębiorstwach.

 

Uniwersalny serwer typu Enterprise

 

Uniwersalny serwer typu enterpriset

 

W poprzednim dziale wspomnieliśmy o zastosowaniu naszych koparek w charakterze serwerów danych. W kontekście biznesowym jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. Tak naprawdę mogą one być wszystkim tym, czego administrator serwera sobie zażyczy. Mogą stanowić wyżej opisany serwer danych, ale również kontroler domeny Active Directory, serwer wirtualizacji, hosting stron internetowych lub serwer bazy danych. W tym przypadku zastosowania są nieskończone, a sektor Enterprise z pewnością skorzysta z naszego sprzętu.

 

Podsumowanie

 

Koparki Harvey - podsumowanie

 

Tworzone przez nas koparki do Chia to coś więcej niż urządzenia do farmienia. Kierując się duchem ekologii, którego reprezentuje Chia Network, chcieliśmy zaprojektować konstrukcje uniwersalne, nadające się do ponownego wykorzystania. Zerowym lub stosunkowo niewielkim nakładem czasowym i pieniężnym można przystosować je do niemal dowolnego celu. Można śmiało powiedzieć, że pod marką Harvey kryje się istny sprzętowy szwajcarski scyzoryk.

powrót ››


Inne artykuły

Kopanie Chia: z dysku HDD tworzymy kryptowalutowy Skarb
Kopanie Chia: z dysku HDD tworzymy kryptowalutowy Skarb

Zapraszamy na ekspresowe wprowadzenie w świat wydobywania kryptowaluty Chia! W tym filmie przedstawiamy, jak Twój dysk twardy może zamienić się w narzędzie pozwalające na kopanie nowoczesnej i ekologicznej kryptowaluty, czyli Chia.

Czytaj ten artykuł
...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto
Koparka Kryptowalut HARVEY Home Max
Koparka Kryptowalut - PoST vs PoW

W najnowszym materiale wideo Konrad Duszyński, CEO projektu Kopalnie Krypto, dzieli się swoją wiedzą na temat dwóch różnych metod kopania kryptowalut. Zastanawiacie się, która opcja będzie dla Was lepsza? Przeczytajcie opis i obejrzyjcie film, aby dowiedzieć się więcej!

Czytaj ten artykuł
...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto
Ile można zarobić inwestując 50 tys. zł w koparkę kryptowalut GPU?
Ile można zarobić inwestując 50 tys. zł w koparkę kryptowalut GPU?

Czy zastanawialiście się, ile można zarobić, inwestując 50 tysięcy złotych w koparkę kryptowalut opartą o karty graficzne? W najnowszym materiale wideo, Konrad Duszyński, CEO projektu Kopalnie Krypto, dzieli się swoimi doświadczeniami i szczegółowymi strategiami, które mogą przynieść Wam zyski rzędu 4-5 tysięcy złotych miesięcznie.

Czytaj ten artykuł
...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy przewodnik trendu AI:

Jak Rozpocząć Zarabianie na Kryptowalutach związanych z trendem AI!

Chcesz wejść w świat kryptowalut związanych z AI, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pobierz nasz darmowy przewodnik i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować, maksymalizować zyski i unikać kosztownych błędów.

Regulamin & Polityka prywatności
Copyright © Kopalnie Krypto 2024
Obserwuj nas:
... ... ... ... ...