STAI Global - energia płynąca z ekologii
Autor
Zespół Kopalnie Krypto
Jednym z największych wyzwań czasów współczesnych jest podejmowanie stanowczych działań przeciwko zmianom klimatu. Można podejść do tego na wiele sposobów, a jedną z najważniejszych kwestii jest przejście na czystą energię. Jej odnawialne źródła muszą zastąpić paliwa kopalne długoterminowo, aby zredukować emisje dwutlenku węgla. W tym celu istotnym działaniem jest doprowadzenie do tego, aby pojazdy elektryczne stały się bardziej atrakcyjne dla konsumentów. Nie podlega żadnej wątpliwości, że cena zakupu odgrywa tu dużą rolę, lecz należy również odpowiednio zredukować koszty eksploatacji. Stacje ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych nie są niczym nowym, lecz ich popularność narasta. Właśnie w tej kwestii swoją cegiełkę może dołożyć Station-I.
Station-I – wielozadaniowa stacja ładowania
Stacje ładowania Station-I będą zasilane wyłącznie przez zieloną energię. Wyposażone zostaną między innymi w niezależną instalację fotowoltaiczną, dzięki czemu będą w stanie generować energię poprzez panele słoneczne bez konieczności podłączania zewnętrznych źródeł prądu.
Stacje te będą udostępniać konwencjonalne metody płatności, lecz głównym celem ich designu będzie umożliwienie płatności kryptowalutą STAI. Jest ona oparta o kod Chia, zatem jej blockchain również działa w technologii Proof Of Space And Time. Oznacza to, że STAI, jako fork Chia, odziedziczy między innymi jej główną cechę – ponadprzeciętną ekologiczność.
Ogólny koncept Station-I
Źródło: https://stai.global
Ideą kryjącą się pod nazwą Station-I jest oferowanie stacji ładowania, które cechują się przyjaznością środowisku, niskimi kosztami i adaptacją do indywidualnych wymagań konkretnych lokalizacji. W związku z tym Station-I opiera się na konstrukcji modularnej w przeciwieństwie do projektu standaryzowanego. Umożliwia to budowanie zarówno niewielkich stacji ładowania, jak i rozbudowanych placówek uzupełniania energii. Zastosowanie tego typu designu pozwala dostosować stacje tak, aby jak najlepiej zagospodarować daną przestrzeń.
Station-I będzie umożliwiać także zastosowanie komponentów dodatkowych, które rozszerzą jej podstawowe funkcje ładowania o kolejne opcje.
Mogą to być między innymi:
- Modularne systemy pokryć dachowych wyposażone w panele słoneczne i oświetlenie.
- Miejsca siedzące z opcjonalnymi magazynami energii.
- Szafki umożliwiające bezpieczne przechowywanie przedmiotów.
- Stacje odbioru paczek.
- Automaty ogólnego przeznaczenia, przede wszystkim umożliwiające zakup napojów oraz przekąsek.
- Monitory pracujące w charakterze wyświetlaczy statusów.
- Urządzenia redukujące zanieczyszczenia środowiska, takie jak filtry cząstek stałych lub filtry z aktywnym węglem.
Podzespoły Station-I zostały zaprojektowane z naciskiem na wysoką jakość oraz zastosowanie energooszczędnych technologii. Całą stacją będzie można operować poprzez przyjazne użytkownikowi oprogramowanie, dzięki czemu obecność personelu na miejscu nie będzie wymagana. Pierwsze samoobsługowe stacje są obecnie budowane w Niemczech oraz Japonii. Jedna stacja ładowania jest w stanie dostarczyć od 150 do 300 kW energii w zależności od jej modelu. Automat ogólnego przeznaczenia jest w stanie pomieścić od 250 do 300 jednostek żywności lub napojów. W ujęciu długoterminowym, częściowo w wyniku elastyczności zapewnianej przez Station-I, konieczne będzie zbudowanie międzynarodowej sieci stacji. Płatności będzie można dokonywać za pomocą kart RFID, kart EC, kart kredytowych oraz STAI.
Czym jest STAI Coin?
Źródło: https://stai.global
STAI jest kryptowalutą zbudowaną w oparciu o kod Chia. Jako jej fork dzieli z nią sporą część swojego kodu, a co za tym idzie, dziedziczy również niektóre z jej cech. Przede wszystkim bazuje na mechanizmie Proof Of Space And Time. Tak jak w przypadku Chia wydobycie opiera się na przestrzeni dyskowej. Mało tego, relacja tych dwóch kryptowalut umożliwia wykorzystanie istniejących już plotów Chia Network na potrzeby STAI. Kryptowaluta ta została opracowana przede wszystkim z myślą o stacjach ładowania Station-I. Naturalnie można ją wymienić i wykorzystać w obrębie wolnego rynku, podobnie jak inne kryptowaluty. Wyjątkową cechą STAI będzie możliwość uzyskania dedykowanej karty. Będzie ona służyła jako medium umożliwiające dostęp do swoich zasobów STAI, lecz w planach jest również obsługa zniżek, ofert specjalnych lub całkowitych zwrotów kosztów. Stworzona zostanie także cyfrowa wersja karty STAI w wersji aplikacji na telefon.
Jak widać inicjatywa STAI jest bardzo obiecującym krokiem naprzód w kierunku ochrony środowiska. Nie tylko wspiera pojazdy elektryczne zasilane zieloną energią poprzez projekt Station-I, lecz umożliwia również płatności dedykowaną kryptowalutą opartą o Chia, która, jak wiemy, jest liderem pośród opcji ekologicznych.
Inne artykuły
Koparka Kryptowalut - PoST vs PoW
W najnowszym materiale wideo Konrad Duszyński, CEO projektu Kopalnie Krypto, dzieli się swoją wiedzą na temat dwóch różnych metod kopania kryptowalut. Zastanawiacie się, która opcja będzie dla Was lepsza? Przeczytajcie opis i obejrzyjcie film, aby dowiedzieć się więcej!
Czytaj ten artykułAutor
Zespół Kopalnie Krypto
Czemu służą Koparki do Kryptowalut?
Zapraszamy do oglądania najnowszego filmu, w którym CEO projektu "Kopalnie Krypto" odkrywa tajemnice świata kryptowalut i ich kopania. Film ten rzuca światło na motywacje stojące za zainteresowaniem kryptowalutami, skupiając się na chęci zarabiania pieniędzy i zdobycia większej wolności finansowej.
Czytaj ten artykułAutor
Zespół Kopalnie Krypto
Mechanizm Clawback w Portfelu Chia Network 2.0
W dzisiejszym materiale przybliżymy specjalny temat – działanie mechanizmu Clawback, używając jako przykładu portfela Chia Network w wersji 2.0. Dla wszystkich, którzy zastanawiali się nad szczegółami tej funkcji oraz nad tym, jak jej używać, ten materiał video z pewnością okaże się pomocny.
Czytaj ten artykułAutor