Nowa wersja klienta Chia dostępna do pobrania

...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto

Dobre wieści! 04 listopada 2022 r. Chia Network Inc wypuściła najnowszą wersję swojego klienta referencyjnego. Aktualizacja oznaczona numerkiem 1.6.1 wnosi wiele nowych, ekscytujących funkcji i poprawek. Poniżej znajduje się lista nowości wraz z ich krótkimi opisami. Kilka miesięcy temu do ekosystemu...

Dobre wieści! 04 listopada 2022 r. Chia Network Inc wypuściła najnowszą wersję swojego klienta referencyjnego. Aktualizacja oznaczona numerkiem 1.6.1 wnosi wiele nowych, ekscytujących funkcji i poprawek. Poniżej znajduje się lista nowości wraz z ich krótkimi opisami.

 

Konstruktor Ofert

 

Kilka miesięcy temu do ekosystemu Chia wprowadzono NFT. Problem w tym, że można było wymienić je tylko i wyłącznie na XCH. W późniejszym czasie dodano możliwość wymiany CAT – NFT. Koniec końców wizją docelową było uruchomienie ofert umożliwiających wymienianie się wszystkim.

Dokładnie to oferuje nowa wersja Konstruktora Ofert. Obecnie można wymieniać dowolne zasoby Chia we wszystkich możliwych kombinacjach, czyli XCH, tokeny CAT oraz NFT. Można również mieszać zasoby – przykładowo istnieje możliwość wymiany trzech NFT za dwa inne NFT i XCH.

Oferty Chia mają to do siebie, że wiążą się z zerowym ryzykiem kontrahenta. Nie opierają się obecności stron trzecich, co jest głównym powodem ich niezależności.

 

portfel Chia - konstruktor ofert

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Plotter BladeBit 2.0

 

Aktualizacji doczekała się alternatywna wersja plottera, jakim jest BladeBit. Do tej pory opierał się tylko i wyłącznie na tworzeniu działek zawartych w pamięci RAM koparki. Jego drugie wydanie dodaje wsparcie dla dysków twardych. Naturalnie wszelkie dotychczasowe funkcjonalności BladeBit wciąż będą obsługiwane.

Uruchomienie BladeBit 2.0 jest proste i nie wymaga skomplikowanej i żmudnej konfiguracji. Odpowiednie opcje można znaleźć w interfejsie użytkownika nowego klienta Chia.

 

portfel Chia - plotter bladeBit 2.0

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Możliwość wyświetlania dodatkowych formatów NFT

 

W poprzednich edycjach referencyjnego portfela Chia NFT były wyświetlane tylko wtedy, gdy zawierały obrazy lub grafiki typu GIF. Wersja 1.6.1 dodaje obsługę NFT o innych typach: mogą to być pliki wideo, dźwiękowe, modele 3D, a także całe dokumenty. W nowej wersji klienta Chia zobaczymy zatem znacznie bardziej rozbudową listę NFT, które znajdują się w naszych portfelach.

 

Portfel Chia - dodatkowe formaty NFT

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Nowe ustawienia konfiguracyjne NFT

 

Wraz z nadejściem nowej wersji w panelu konfiguracyjnym naszego portfela referencyjnego pojawiły się ustawienia dedykowane dla NFT. Możliwe jest ukrycie wybranych NFT, a także zmiana rozmiaru pamięci podręcznej, dzięki czemu można znacznie przyspieszyć wydajność pracy portfeli, które zawierają sporo NFT.

 

Portfel Chia - ustawienia konfiguracyjne NFT

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Dodatkowa opcja udostępniania swoich ofert

 

W panelu udostępniania Ofert dodano odnośnik do serwisu Spacescan.io. Jest to stosunkowo niewielka zmiana, lecz wpływa pozytywnie na elastyczność udostępniania Ofert.

 

Portfel Chia - dodatkowa opcja udostępniania swoich ofert

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Możliwość podglądu DID mintera podczas przeglądania oferty NFT

 

Obecnie podczas przeglądania oferty konkretnego NFT można podejrzeć DID mintera („minter DID”). Daje nam to możliwość weryfikacji, czy dany token pochodzi z zaufanego projektu NFT.

 

Portfel Chia - minter DID

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Niestandardowe nazwy portfeli

 

W poprzednich wersjach klienta Chia klucze były organizowane na podstawie ich odcisków palców („fingerprints”). Wersja 1.6.1 umożliwia zmianę nazw kluczy na coś łatwiejszego, czytelniejszego i możliwego do zapamiętania przez człowieka. 

 

Portfel Chia - niestandardowe nazwy portfeli

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Nowy standard instalatora Chia – Electron Builder

 

Zmiana dotyczy tylko i wyłącznie użytkowników systemu Windows. W poprzedniej wersji instalatora wszystko działo się automatycznie, a użytkownik był pozbawiony możliwości zmiany jakichkolwiek parametrów instalacyjnych. Nowa wersja klienta Chia używa instalatora zbudowanego w oparciu o technologię Electron Builder. Mówiąc prościej – instalator swoim wyglądem i działaniem będzie znacznie bardziej przyjazny w obsłudze dla użytkowników Windowsa.

 

nowy standard instalatora Chia - Electron Builder

 

Źródło: https://www.chia.net/2022/11/04/new-features-available-with-1-6-1

 

Ponadto zmianie uległa lokalizacja pliku wykonywalnego klienta Chia. Został on przeniesiony do folderu użytkownika, a konkretnie do katalogu AppData. Poniżej znajduje się dokładna ścieżka, w której klient Chia będzie instalował się domyślnie:

C:/Users//AppData/Local/Programs/Chia/Chia.exe

Co ta zmiana oznacza? Oprócz zmiany katalogu instalacyjnego dokładnie tyle, że każda kolejna wersja będzie instalowała się domyślnie jako aktualizacja poprzedniej – nie będzie tworzyła swojego oddzielnego katalogu. Pozwoli to uniknąć duplikowania klientów zainstalowanych na jednym komputerze klientów Chia.

 

System powiadomień ofertowych i podpisywania wiadomości

 

Nowe wydanie klienta Chia zawiera prymitywny system wysyłania wiadomości na adres w łańcuchu. Nie jest to pełnoprawna funkcjonalność, a zarys czegoś, co być może niebawem zawita w ekosystemie Chia. Wizją twórców jest stworzenie systemu wysyłającego oferty bezpośrednio do właścicieli tokenów NFT podczas procesu zakupu. Ułatwi to w znacznym stopniu ustalanie wartości rynkowych naszych NFT, dzięki czemu zcentralizowane platformy wymiany nie będą musiały być wykorzystywane. Byłby to raptem jeden z przykładów zastosowania takiego systemu, ponieważ przypadków, w których konieczne byłoby zastosowanie powiadomień, może być znacznie więcej.

Funkcjonalność ta jest domyślnie wyłączona. Developerzy mogą ją obecnie testować i eksperymentować na niej, dopóki światła dziennego nie ujrzy wersja dopracowana.

Obowiązkowo należy wspomnieć, że wysłanie powiadomienia wymaga opłaty, której minimalną wartość można konfigurować.

Wiadomości i powiadomienia podpisywane są za pomocą adresu, DID lub identyfikatora tokenu NFT. Odbywa się to poprzez zastosowanie protokołów zdalnego wywoływania procedur (RPC). Odciąża to blockchain, ponieważ podpisywanie wiadomości nie wiąże się z dodatkowymi transakcjami w obrębie łańcucha bloków.

 

Skąd mogę pobrać najnowszą wersję klienta?

 

Jak widać najnowszy klient w wersji 1.6.1 wprowadza garść usprawnień, które sprawiają, że ekosystem Chia staje się coraz bardziej praktyczny w swoim działaniu. Nowa wersja dała nam także przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości. Miejmy nadzieję, że kolejne wersje będą równie ekscytujące!

Najnowszą wersję klienta Chia można pobrać z oficjalnej strony projektu klikając w poniższy link:

Pobierz klienta Chia w wersji 1.6.1

 

powrót ››


Inne artykuły

Portfel Chia Network - instalacja i bezpieczeństwo
Portfel Chia Network - instalacja i bezpieczeństwo

Dla wielu osób chcących rozpocząć swoją przygodę w świecie kryptowalut instalacja odpowiedniego oprogramowania może wydawać się barierą nie do sforsowania. Użytkownicy posiadający nieprzyjemne doświadczenia z początków istnienia projektów kryptowalutowych nie chcą raz jeszcze przechodzić przez liczne pliki konfiguracyjne i instalację dodatkowych składników systemowych. Technologia poszła jednak do przodu, a w przypadku Chia Network uruchomienie swojego portfela jest dziecinnie proste.

Czytaj ten artykuł
...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto
Jak zbudowana jest koparka do kryptowalut?
Jak zbudowana jest koparka do kryptowalut?

W najnowszym odcinku na blogu Kopalnie Krypto, nasz ekspert, Konrad Duszyński, CEO projektu Kopalnie Krypto, opowiada o tym, z czego składa się nowoczesna koparka do kryptowalut. Jeśli jesteście ciekawi, jakie komponenty są niezbędne do efektywnego kopania kryptowalut, to ten materiał jest właśnie dla Was!

Czytaj ten artykuł
...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto
Koparka Kryptowalut u barbera? To możliwe!
Koparka Kryptowalut u barbera? To możliwe!

W najnowszym materiale wideo Konrad Duszyński (CEO projektu Kopalnie Krypto) oraz Arkadiusz Sikorski (COO projektu Kopalnie Krypto) zabierają nas za kulisy nietypowej instalacji koparki kryptowalut w barbershopie!

Czytaj ten artykuł
...

Autor

Zespół Kopalnie Krypto
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy przewodnik trendu AI:

Jak Rozpocząć Zarabianie na Kryptowalutach związanych z trendem AI!

Chcesz wejść w świat kryptowalut związanych z AI, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pobierz nasz darmowy przewodnik i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować, maksymalizować zyski i unikać kosztownych błędów.

Regulamin & Polityka prywatności
Copyright © Kopalnie Krypto 2024
Obserwuj nas:
Youtube - Konrad Duszyński Facebook - Konrad Duszyński X - Kopalnie Krypto TikTok - Konrad Duszyński Linkedin - Konrad Duszyński